Kaip tinkamai pasirinkti virtuvės baldus?

Net jeigu nemėgstate gaminti, virtuvė bus ta namų vieta, kurioje praleisite Jūs ir namiškiai daugiausiai laiko. Rodos, tiek nedaug – tik patogumo ir funkcionalumo bei jaukumo – reikia, kad į šią erdvę norėtųsi grįžti vėl ir vėl. Tikrai mažų mažiausiai norisi suklysti renkantis virtuvės baldus. Todėl paruošėme kelis paprastus patarimus.

 virtuves baldai

Pradedame nuo veiksmų plano

Kas pasakė, kad virtuvės interjerą planuoti gali tik dizaineriai? Galima tai daryti ir mes. Pirmas dalykas, kurį turime padaryti – tai nusibraižyti planą ir jame išdėlioti savo viziją. Plane gali atsispindėti turima laisva virtuvės vieta, namiškių poreikiai.

Nereikia pamiršti ir dar, popieriuje braižant, įvertinti Jūsų svajonių įgyvendinimą galinčius riboti santechninius ir ventiliacinius mazgus, patalpos išplanavimą. Braižydami planą išsimatuokite turimą erdvę ir joje jau stovinčius virtuvės baldus. Juk vizualinis minčių išdėstymas gali padėti sukurti racionalius ir arti realybės esančius lūkesčius.

 virtuves baldai

Svarbiausios virtuvės zonos

Virtuvės baldai, kaip ir kiti kambariai turi savo zonas. Dažniausiai išskiriamos tokios zonos, kaip maisto produktų laikymas (jos yra skirstomos į birių produktų, šaldytų, daržovių, arbatos ir prieskonių), indų laikymas (šiose zonose laikomi indai, smulkūs prietaisai, puodeliai, įrankiai), kriauklės (taip pat indaplovės, šiukšliadėžės, kartais skalbimo mašinos, zona), ruošai skirta erdvė, gaminimas (kalbama apie viryklę, mikrobangų krosnelę, gartraukį).

Tinkamai planuojant virtuvės baldus bei jų išdėstymą verta turėti omenyje skirtingas zonas ir apsvarstyti kiekvienos iš jų vietą patalpoje.

 

Vientisas stilius

Nepaisant to, kad virtuvė turi atskiras ir be abejonės visas labai svarbias zonas, virtuvės baldai turėtų būti gaminami vienodo stiliaus – reikia išlaikyti interjero vientisumą. Dažniausiai bandoma išlaikyti vieną spalvą arba vienodas medžiagas ir pamirštama apie puošybos elementų galią.

Šiame etape išliekame racionalūs. Bėda, dažniausiai, ištinka tuomet kuomet įsisukame į šviežią virtuvę ir ją puošiame aksesuarais. Retai kada susilaikome nuo perkrautų detalių. Juk, rodos, visko reikia ir visko norisi, o taip sudėtinga save sustabdyti. Tačiau būtina….

 

Tik kokybiškos medžiagos

Planuojant virtuvės baldus turėtumėme apsvarstyti medžiagas iš kurių bus jie gaminami: kokią grindų dangą rinksimės, kokį stalviršį. Verta pripažinti, ir beje, tai visiškai natūralu, kad virtuvės baldams medžiagos renkamos pagal piniginės storį. Deja, tokie prioritetai dažnai yra klaida. Jeigu skirtumėme laiko pasikonsultuoti su specialistu, beveik septyniasdešimt kartų iš šimto atvejų, pasirinktumėme kokybiškus gaminius ir už mažesnę kainą.

Neadekvačiai stipriai bandydami sutaupyti galime perlenkti lazdą. Juk virtuvę remontuojame ne kiekvieną dieną, o ne vietoje sutaupytas euras, gali sutrumpinti baldų, apšvietimo ir net interjero detalių naudojimo laiką ne mėnesiais, bet metais. Tad virtuvėje galioja taisyklė – dešimt kartų pamatuoti, o tik tada įsigyti, pjauti ir klijuoti.

Leave a Reply